Jak Wejść Na Szczyt

Duża porcja wiedzy o biznesie

Dom i ogród

Czym są rolety rzymskie?

Wśród praktycznych zasłon okiennych wykorzystywanych w aranżacjach modnych wnętrz pojawia się wiele modeli rolet. W tej kategorii odnaleźć można różne propozycje, które różnią się między sobą walorami estetycznymi i specyfiką. Poszczególne rodzaje będą odpowiednim rozwiązaniem w odmiennych sytuacjach i dopasują się do innych stylów aranżacyjnych. Pośród cieszących się szczególną popularnością akcesoriów pojawiają się rolety nazywane rzymskimi. Co warto o nich wiedzieć?

Czym charakteryzują się rzymskie rolety?

Ten rodzaj rolet charakteryzuje wyjątkowy system składania. Rozwinięte, osłaniają szybę okienną jednolitą warstwą. W trakcie zwijania układają się za to w wyjątkowo estetyczne fałdy. Z tego powodu są uznawane za modne rozwiązanie oraz kompromis pomiędzy praktycznymi osłonami a estetyką ozdobnych zasłon okiennych. Rolety rzymskie mogą być bowiem wykonane z wielu rodzajów atrakcyjnych tkanin. Układający się w fałdy materiał może stanowić jedyną ozdobę okna lub element kompozycji z dopasowanymi firanami. Przede wszystkim nada wnętrzu wyjątkowego charakteru. Mnogość możliwych do odnalezienia w tej kategorii rozwiązań sprawia, że bez problemu dopasować można rolety do różnych wnętrz.

Jak dobrać rolety do pomieszczenia?

Rolety rzymskie doskonale sprawdzają się w aranżacjach w stylu boho i loftowym. To również korzystne rozwiązanie do przestrzeni skandynawskich, glamour i kontynentalnych. Aby odpowiednio dopasować osłony okienne do wnętrza należy przede wszystkim dobrać ich barwę i materiał wykonania. Popularnym rozwiązaniem są modele w stonowanych barwach. Pojawiają się tutaj rolety białe, szare, beżowe i szeroka gama kremowych odcieni. Takie egzemplarze można dopasować do większości trendów aranżacyjnych. Rzymskie rolety często przybierają również delikatne odcienie wesołych kolorów. Możliwe jest odnalezienie między innymi modeli błękitnych i zielonych. Doskonale podkreślą wystrój prowansalski lub marynistyczny. Kolorowe rolety będą również świetnym rozwiązaniem w pokojach dziecięcych.

Wyjątkowe rozwiązania

Wśród chętnie wybieranych opcji odnaleźć można rzymskie rolety zaciemniające. Dzięki temu, że tworzą efektywną barierę dla promieni słonecznych, sprawdzą się w pokojach, do których latem wpada zbyt wiele światła. To korzystne rozwiązanie w pomieszczeniach, w których niemowlęta oddają się popołudniowym drzemkom. Mogą być również dobrym wyborem dla osób, które w ciągu dnia odsypiają nocne godziny pracy. Odpowiednio dopasowane rzymskie rolety będą modnym i funkcjonalnym dodatkiem.