Jak Wejść Na Szczyt

Duża porcja wiedzy o biznesie

Bez kategorii

Torby reklamowe – jak być eko?

Coraz więcej wspomina się o ekologii i ochronie środowiska naturalnego. I słusznie, bo człowiek niszczy planetę poprzez budowanie kolejnych fabryk czy masowe wycinanie lasów. Ludzie powinni też nauczyć się przestać śmiecić i szukać alternatyw dla jednorazowych opakowań – a w szczególności plastikowych reklamówek. Torby reklamowe – jak być eko?

Plastik – ile się rozkłada?

Stworzenie plastiku niewątpliwie ułatwiło człowiekowi funkcjonowanie. Ma jednak ogromny minus – rozkłada się… do 1000 lat! Używana przez nas butelka będzie rozkładać się od 100 do 1000 lat, pielucha około 450 lat, plastikowa siatka czy jeden papierek po cukierku – nawet 400 lat. Mając to w głowie trudniej będzie nam rzucić śmieci na ziemię w parku.

Dla porównania, papierowa gazeta rozkładać się będzie około 5 tygodni, a metalowa puszka – do 10 lat. Nie oznacza to oczywiście, że możemy śmiecić papierem, bo wszystko, jeśli się da, najlepiej jest segregować. Pokazuje to jednak, że plastik rozkłada się wyjątkowo długo. Tworzywo to ma naprawdę wiele zastosowań, ale niektóre z nich mają proste zamienniki – np. plastikowe siatki, do których pakujemy zakupy spożywcze. Zakupy robimy nawet kilka razy w tygodniu. Każde takie wyjście może generować kilka jednorazowych, plastikowych reklamówek. Rocznie zbiorą się ich setki, a każda rozkłada się 400 lat!

Torby reklamowe – sposób na bycie eko

Materiałowe torby reklamowe dostajemy często, na różnego rodzaju targach czy promocyjnych wydarzeniach. To dobry sposób dla marki, by pokazać swoje logo i stworzyć gadżet, który będzie naprawdę używany i przydatny. Taka torba przyda się, dosłownie, każdemu. Nawet dziecko będzie mogło jej użyć, np. biorąc ze sobą do szkoły artykuły plastyczne, które nie zmieściły się w tornistrze.

Nie każdy ma nawyk noszenia swojej płóciennej torby na zakupy. Można sobie go jednak wyrobić. Wystarczy wrzucić torbę do samochodu – przy każdych zakupach zobaczymy ją i weźmiemy ze sobą do marketu. Jeśli nie poruszamy się samochodem, torbę wielokrotnego użytku powieśmy blisko drzwi. Za każdym razem gdy będziemy wychodzić z domu zastanowimy się, czy torba dzisiaj nam się do czegoś nie przyda.

Zrezygnowanie z plastikowych jednorazówek będzie też korzystne dla naszego portfela! Są one płatne. Co prawda jest to zwykle kilkanaście groszy (w zależności od sklepu), ale, mnożąc to razy kilkaset, zbierze się trochę pieniędzy. Torba wielokrotnego użytku może nam posłużyć dekady! Po co wydawać, skoro można zaoszczędzić te kilka groszy i, w dodatku, pomagać planecie? Warto jest więc wykorzystać torby, które mamy w domu bądź dostajemy od firm w charakterze toreb reklamowych.