Jak Wejść Na Szczyt

Duża porcja wiedzy o biznesie

Motoryzacja Turystyka i podróże

Wypożyczalnia busów w Warszawie – na co zwrócić uwagę?

Podróże małe i duże. Podróże w pojedynkę i większą grupą. Podróże blisko i dalej, w Polskę i zagranicę, samochodem i pociągiem. Kto nie lubi podróżować? Zasiedziałych domatorów z prawdziwego zdarzenia nie ma zbyt wielu. I dobrze, bo zalety podróżowania są tak duże, że powstały nawet na ten temat książki.

Gdzie, z kim i czym – to chyba najważniejsze kwestie

Plany na letnią podróż zwykle snujemy już w okresie zimowym. Sprzyja temu aura i dłuższe, ciemne wieczory. To także dobry czas, by sprawdzić, jak działa wypożyczalnia busów. Dlaczego akurat wynajem busa? Bo to okazja do tego, by zorganizować wyjazd nieco większą grupą. I nie jest to wcale tylko i wyłącznie opcja dla studentów czy uczniów. Wprost przeciwnie, wynajem busa, to także sprawdzony sposób na podróż dwóch zaprzyjaźnionych ze sobą rodzin. Zmieszczą się tam z powodzeniem dwie niezbyt liczne rodziny z dziećmi. To duża oszczędność, szczególnie gdy decydują się na dalszy, zagraniczny wyjazd.

Lustrujemy wynajem busa

Zanim zdecydujemy się na taki środek transportu, warto już wcześniej, właśnie nawet zimą, przyjrzeć się, co oferuje wypożyczalnia busów. Zarezerwowanie busa wcześniej, może się również równać z niższą ceną. Wygodnie jest, gdy firma umożliwia rezerwację online, ale zanim to zrobimy warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

  • Wszyscy zwracają uwagę na limity kilometrów. Z reguły jest to uważane za możliwość narażenia nas na dodatkowe koszty. Tylko że tak naprawdę ilość kilometrów, którą mamy przebyć, jest dość łatwo policzalna. Zawsze warto zrobić sobie odpowiedni zapas i nie podjeżdżać za każdym razem do sklepu samochodem.
  • Dobrze upewnić się, czy dwóch kierowców to jakiś dodatkowy koszt.
  • Przed wypożyczeniem sprawdź dokładnie stan auta, aby po powrocie nie ponosić kosztów za kogoś innego. Czasem możemy coś oczywiście przeoczyć, ale nikt nas przecież nie pogania. Zróbmy to dokładnie i wcześniej zgłośmy zauważone usterki.
  • Zwróć uwagę na parametry techniczne samochodu. Każdy wynajem busa musi być poprzedzony odpowiednim przeglądem, ale zawsze lepiej wszystko sprawdzić również samemu.
  • Jakieś dodatkowe ekstra opcje typu przyciemniane lusterka, podłokietniki – to rzeczy bardzo przydatne w długiej podróży.
  • Pojemność bagażnika? Jeśli będziemy podróżować liczna grupą, zdecydowanie przyda się większy.
  • Niezbędne ubezpieczenia OC, NNW, AC – firmy różnie mogą do tego podchodzić. Czasem niższa cena to po prostu tylko niezbędne OC.
  • Umowa – przeczytajmy ją naprawdę dokładnie, szczególnie opcję o możliwych kosztach dodatkowych i nieprzyjemnych konsekwencjach na drodze – to pomoże uniknąć rozczarowania.