Jak Wejść Na Szczyt

Duża porcja wiedzy o biznesie

bramy Śląsk
Biznes Dom i ogród

Bramy Śląsk – dlaczego są ważne?

Bramy to bardzo ważna część ogrodzenia. W gruncie rzeczy można nawet uznać ją za najważniejszy jego element. To właśnie ona gwarantuje bezpieczeństwo. Z jakiego powodu warto przywiązać tak dużą wagę do jakości bramy oraz do jej funkcjonalności? Dlaczego tak ważne jest dobranie odpowiedniej bramy?

Funkcjonalność

Bramy Śląsk stanowią kluczowy element ogrodzenia. Z tego powodu ważne jest wybranie modelu, który będzie otwierany w odpowiedni sposób. Najbardziej popularne są bramy rozsuwane oraz dwuskrzydłowe otwierane w klasyczny sposób. Bramy rozsuwane nie wymagają zbyt wiele miejsca, ale powinno się stosować je wtedy, gdy ogrodzenie jest długie. Jeśli z kolei chodzi o bramy tradycyjne, to trzeba pamiętać o zarezerwowaniu miejsca na ruch skrzydeł. Duże znaczenie ma też kierunek, w którym porusza się skrzydła. Jeśli otwiera się je na zewnątrz, to brama będzie przekraczała granicę nieruchomości i będzie blokowała chodnik a może nawet część ulicy. Może to być dość problematyczne, zwłaszcza gdy ulica jest ruchliwa. Z kolei bramy otwierane do wewnątrz wymagają zarezerwowania sporej ilości miejsca na działce. W końcu skrzydła muszą się otwierać nawet jeżeli pojazd znajduje się na podjeździe.

Bramy Śląsk – automatyczne czy tradycyjne?

Bramy otwierane automatycznie są wyjątkowo wygodne w użyciu. Każdy o tym wie. Wystarczy wcisnąć jeden przycisk na pilocie, a brama sama otwiera się lub zamyka. Z tego powodu warto szukać bram, które nadają się do tego, by je zautomatyzować. Ważne jest, by brama miała odpowiednią wagę i miejsce do zamontowania siłowników. Nie zawsze jednak automat musi być założony wraz z montażem bramy. Jeśli nie chcesz korzystać z niego od razu, to możesz też po prostu zadbać o to, by mieć możliwość zautomatyzowania jej w przyszłości. To wygoda, do której szybko się przyzwyczaisz.

Estetyka

Bramy Śląsk koniecznie powinny być dopasowane do reszty ogrodzenia. To bardzo ważne, bo przecież bramy powinny stanowić jedność z płotem. Dlatego tak ważne jest dopasowanie ich stylistycznie. Najprościej jest szukać bram z dokładnie tej samej serii co przęsła i furtka. Problem może się jednak pojawić, gdy całe ogrodzenie jest murowane lub gdy jest ono tworzone na podstawie indywidualnego projektu. W takim wypadku warto uruchomić swoją kreatywność i szukać takiego modelu, który będzie najlepszym uzupełnieniem. Dużą wagę przywiąż do kolorystyki oraz materiałów, z których wykonano bramę. Istotna jest też szerokość ewentualnych sztachet oraz kierunek ich ułożenia i prześwity pomiędzy nimi.