Jak Wejść Na Szczyt

Duża porcja wiedzy o biznesie

Bez kategorii

Paintball laserowy w Warszawie – jak się przygotować?

Paintball laserowy w Warszawie, podobnie jak w pozostałych rejonach kraju, jest rozrywką stosunkowo nową. Wielu kojarzy się on z klasycznym paintballem, który potrafi być nie tylko nieco bolesny, ale również bardzo brudzący. Jak przygotować się na to doświadczenie?

Różnica między paintballem laserowym a zwykłym

W klasycznej odmianie paintballa strzelamy do siebie – jak sama nazwa zresztą wskazuje – farbą. Od organizatorów zabawy otrzymuje się specjalne pistolety, nabite zbiorniczkami z farbą. Strzelając do przeciwników, znakujemy ich kolorowymi plamami.

Otrzymaniu „ciosu” pociskiem z farby potrafi być nieprzyjemne, szczególnie jeśli stanie się to z niedużej odległości. Dlatego też podczas zabawy, wiele osób w panice unikało bycia trafionym, z obawy przed bólem.

W przypadku paintballu laserowego – zasady działania zabawy są zupełnie odmienne. Rozgrywka odbywa się zupełnie bezboleśnie, a my strzelamy do siebie… wiązkami laserowymi. Ta zupełnie innowacyjna forma zabawy jest niezwykłą przyjemnością i doświadczeniem, którego nie sposób zapomnieć. Co więcej – jest to zabawa odpowiednia nawet dla starszych dzieci.

Jak przygotować się do zabawy?

Jak wspomniano wcześniej, paintball laserowy nie wiąże się z żadnymi zabrudzeniami farbą. Co za tym idzie – nie ma konieczności przygotowywania stroju, który możemy spisać na straty, w razie gdyby farba przedostała się przez kombinezon.

Jednak należy mieć na uwadze, że jest to zabawa, w trakcie której poruszamy się bardzo dużo i nierzadko – dynamicznie. Dlatego też odzież, którą wybierzemy na wyprawę na paintball laserowy w Warszawie, powinna być przede wszystkim komfortowa. To oznacza możliwość podskoków, przysiadów, kucania czy nawet niekiedy wspinania się – bez ryzyka uszkodzenia odzieży, a także bez konieczności jej nieustannego poprawiania.

Jaki strój wybrać?

Dobrym wyborem będą spodnie dresowe lub im podobne – zapewnią one duży komfort podczas ruchu, nie będą krępować ani uciskać. Górna część ubrania również powinna być maksymalnie wygodna i pozbawiona elementów ozdobnych. W ten sposób nie przykujemy zbędnej uwagi i zachowamy komfort.

Warto również zabrać ze sobą wygodne buty, dostosowane do pogody. Byłoby ogromną stratą dotrzeć do Warszawy tylko po to, by dowiedzieć się, że (na przykład) obuwie na obcasie nie sprawdzi się podczas zabawy. Dlatego też, zapraszając znajomych na wspólną rozgrywkę, dobrze jest poinformować ich o tym, jak będzie przebiegać wycieczka. To pozwoli na odpowiednie przygotowanie się każdemu uczestnikowi spotkania.